EN GELİŞMİŞ MÜHENDİSLİK VE TIP DALLARINDA EĞİTİM 

UKRAYNA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE VE DİKEY GEÇİŞ

MÜHENDİSLİK
ŞARTLARI
AB DİPLOMASI

İş bulma kolaylığı ve sürekli yeniliklerle gelişen  meslek dallarından olan mühendisliği yurtdışında okuyarak iş dünyasında avantajlı bir konuma sahip olabilirsiniz .. 
Özellikle, Makina Mühendisliği -  Elektrik Mühendisliği - Bilgisayar Mühendisliği -  Uçak Mühendisliği - Yazılım Mühendisliği son zamanlarda popüler ve iş bulma konusunda aranan bölümlerdendir.  

Yurtdışında mühendlislik eğitimi alarak  hem 2 dil bilmeniz ve uluslararası üniversitlerde okuyarak iki diploma sahibi olmanız sebebiyle  kolay ve dolgun bir maaşla iş bulma fırsatına sahip olabilirsiniz .

Herhangi bir mühendislik bölümüne sadece LİSE Diplomanız ve Transkriptiniz ile kayıt olabilir eğitim hayatınızı başlayabilirsiniz .. 

Avrupa birliğinden alacak olduğunuz üniversite diplomaları, Avrupa Birliği ile yapılan anlaşmalar gereği YÖK tarafından onaylanıyor. Eğitiminizi Türkiye’de almış olmakla Avrupa’da almış olmak arasında bir fark yok. Üstelik, AB diplomasına sahip olmanız sizin için gelecekte çok daha önemli kapıları açan bir anahtar olacaktır.

NEDEN BİZ ?

Yurtdışı eğitim, öğrencilerin kariyerlerinde oldukça önemli bir yere sahip olan ve verilecek olan kararların çok değerli olduğu bir alandır. Ayrıca pek çok yasal prosedürle birlikte ve ülkeler arası yürütülmesi gereken bir operasyon gerektirir. Bu nedenle de yurtdışı eğitim için seçilecek olan kurumda ilk aranması gereken özellik bu alandaki tecrübedir. Life Akademi Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık bu alanda 20 yılı aşkın deneyimi ile size ihtiyaç duyduğunuz güveni verecektir.
Life Akademi, öğrencilere Ukrayna'da her an ihtiyaç duydukları desteği vermek üzere kurulmuş geniş çaplı bir organizasyona sahiptir. Bu yapı sayesinde, öğrenciler hem akıllarına takılan sorulara hem de yaşadıkları problemlere mümkün olan en kısa sürede bu alanda deneyimli uzmanlardan cevaplar/çözümler alabilirler.

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ YATAY GEÇİŞ İMKANI

Türkiyede Meslek Yüksek okulu Mezunları Ukrayna Üniversitelerine Dikey geçiş yapabilir ve 3. sınıftan başlayarak Lisans Eğitimlerini Ukrayna üniversitelerinde tamamlayabilirler .

Ukrayna'da Lisans tamamlama  sadece mühendislik ve işletme - iktisat - hukuk ve diş hekimliği bölümlerinde mümkündür 

Türkiyede mühendislik eğitimi alan öğrenciler aynı paralel bölümü seçerek Ukraynadaki üniversitelere yatay geçiş yapabilirler Ukrayna üniversitelerine Yatay geçiş  sadece mühendislik ve tıp alanlarında mümkündür. 

ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ VE DİKEY GEÇİŞ HİZMETLERİ

Türkiyede üniversite eğitiminde karşılaşılan sorunlarından birisi, 2 yıllık Meslek yüksek okullarında eğitim alan öğrencilerin, lisans tamamlama - dikey geçişte yaşadıkları zorluklardır.

Ülkemizde her yıl binlerce öğrenci DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 'na girmekte ve 4 yıllık bir üniversiteye girmeye çalışmakta, lisans tamamlama ile üniversite mezunu olmaya çalışmaktadır. Maalesef bu öğrencilerin pek çoğu daha DGS sınavı aşamasında başarısız olmakta, diğer bir bölümü ise 4 yıllık üniversiteye geçişte zorunlu olan Dil hazırlık ve İntibak eğitimi aşamasında başarısız olmaktadır.

2 yıllık MYO önlisans diplomasını , 4 yıllık lisans diplomasına yükseltmek ülkemizde ortalama 3,5 – 4 sene ek eğitim gerektirmektedir

Ve Biz ...

Yurtdışı eğitim, öğrencilerin kariyerlerinde oldukça önemli bir yere sahip olan ve verilecek olan kararların çok değerli olduğu bir alandır. Ayrıca pek çok yasal prosedürle birlikte ve ülkeler arası yürütülmesi gereken bir operasyon gerektirir. Bu nedenle de yurtdışı eğitim için seçilecek olan kurumda ilk aranması gereken özellik bu alandaki tecrübedir.
 

İLETİŞİM

ERTAC AKYILDIZ 

+380 73 805 9111 
+380 91 805 9111
+380 73 44 0000 4


 KHAYAL JEMILLI        
+380 93 319 49 19
+380 63 319 49 19

Pletnivsk Caddesi 2. Sokak

Haber Mailleri için Kaydolun

© 2015 Life Akademi  

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now